RSS
A A A
SmodBIP

Informacje ogólne

Podstawowym celem działalności SPS ZOZ „ZDROJE” jest udzielanie świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawianiu zdrowia społeczeństwa oraz promocja zdrowia.


Szpital „ZDROJE” jest wysokospecjalistyczną placówką świadczącą usługi w zakresie lecznictwa stacjonarnego i ambulatoryjnego w pionie opieki nad matką i dzieckiem, w lecznictwie psychiatrycznym oraz w lecznictwie ogólnym.
Szpital prowadzi działalność w 4 ośrodkach na terenie Szczecina:

  • w Szpitalu przy ul. Mącznej 4,
  • w Szpitalu przy ul. Św. Wojciecha 7,
  • w Centrum Psychiatrycznym przy ul. Żołnierskiej 55,
  • w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Św. Wojciecha 7,
  • w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14.

SPS ZOZ "ZDROJE"  posiada blisko 1.000 łóżek. Liczba pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych kształtuje się na poziomie blisko 40 tysięcy rocznie, zaś liczba udzielanych w ciągu roku porad specjalistycznych wynosi ponad 130 tysięcy.

Wykwalifikowany personel otaczający fachową i troskliwą opieką pacjentów, dobre warunki lokalowe, zgromadzone doświadczenie oraz potencjał diagnostyczno-leczniczy pozwalają stworzyć naszym pacjentom bezpieczne, komfortowe warunki pobytu i gwarantują wysoką jakość świadczonych usług medycznych.

Istotnym atutem szpitala jest jego lokalizacja na skraju Puszczy Bukowej, tworzącej Szczeciński Park Krajobrazowy, gdzie w otoczeniu malowniczej zieleni, z dala od ulicznego zgiełku, proces leczenia i rehabilitacji chorych przebiega sprawniej i efektywniej
Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych w szpitalu usług jest przyznany trzykrotnie (w 2003, 2006 i 2009 roku) Certyfikat Akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” nadany w 2003 i ponownie w 2008 roku przez UNICEF i WHO.Opublikował: Piotr Banicki
Publikacja dnia: 07.03.2017
Podpisał: Magdalena Paczkowska
Dokument z dnia: 11.02.2010
Dokument oglądany razy: 10 445